Önceki sayfa

Sagun Şirketleri Topluluğu

Group SAGUN, bünyesinde 6 farklı şirket bulunduran, Türkiye’nin farklı noktalarında 8 üretim tesisi olan, deniz ürünleri yetiştiriciliği, üretimi, ihracatı ve ithalatı alanlarında faaliyet gösteren, hem iç hem dış piyasada bilinirliği güçlü markalarıyla perakende ve toptan market zincirlerine ve satış noktalarına tüketime hazır ürünler sağlayan, bünyesinde Avrupa’nın ilk özel balık halini bulunduran ve günümüzde üçüncü kuşak tarafından yönetilen bir Şirketler Topluluğudur.

Faaliyete başladığı yıllardan itibaren yetiştiricilik, üretim ve ihracat odaklı olarak sürekli büyüyen ve sonraki yıllarda faaliyetlerini tüm su ürünleri alanına yayan Grubumuz bugün Türkiye’nin su ürünleri alanındaki lider kuruluşlarındandır. Sektördeki öncü kuruluşlardan birisi olarak Grubumuz bir denizler ülkesi olan Türkiye’de balıkçılığın sanayiye dönüşmesine bizzat katkı sağlamakta ve sektörün gelişimine öncülük etmektedir.

Grubumuz Merlion aracılığı ile dünyanın birçok ülkesinden ithal ettiği en kaliteli balık ve deniz ürünlerini Türk tüketicisi ile tanıştırmaktadır. İthal edilen balıklar Türk tüketicisine ulaşıncaya dek birçok kontrol ve laboratuar testinden geçirilmektedir. Amacımız halkımızın sağlıklı deniz ürünleri tüketmelerini sağlamak ve tükettikleri deniz ürünleri çeşitliliğini arttırmak ve benimsetmektir.