Önceki sayfa

Merlion Deniz Ürünleri Hakkında

Sagun Şirketler Topluluğunun deniz ürünleri ithalatına yoğunlaşmış şirketi olan Merlion Deniz Ürünleri alanında Türkiye’nin Lider Şirketidir. Dünya genelinden titizlikle araştırarak, seçerek ve gerekli analiz ve kontrolleri yaparak ithal ettiği en kaliteli ve sağlıklı balık ve deniz ürünlerini Türkiye pazarına sunmakta ve Halkımızın sağlıklı ve doğal deniz ürünleri ile beslenmelerine katkı sağlamaktadır.

Merlion Deniz Ürünleri geniş bir küresel tedarik zincirine sahiptir ve bu zincir her geçen gün genişleyerek devam etmektedir. Küresel çapta deniz ürünlerinin önemli ihracatçı ülkeleri olarak bilinen Norveç, İzlanda, Şili, Peru, Çin, Hindistan, Endonezya, Tayland, Senegal, Vietnam gibi ülkelerdeki en saygın üretici ve ihracatçılardan direk ithalatlar gerçekleştirilmektedir. 

Merlion Deniz Ürünlerinin ürün portföyü oldukça geniştir. Taze Somon, Dondurulmuş Bütün Uskumru, Saithe (kömür balığı) Fileto, Ringa Flap ve Fileto, Panga ve Basa Fileto, Alaska Mezgit Fileto, Kılıç Balığı, Tüp ve Halka Kalamar, Bütün Kalamar, Et (PND) Karides, HOSO BT ve HOSO Beyaz Karides ithal edilen ürünlerin yalnızca bazılarıdır.

Somon balığının Türkiye’de tanıtılmasına ve benimsenmesine yönelik çalışmalarını başarıyla sürdüren şirketimiz küçük miktarlarla başladığı ithalat serüvenini önemli miktarlara ulaştırarak devam ettirmektedir. Merlion Deniz Ürünleri ithalatlarını soğutmalı Tırlar ile gerçekleştirmektedir. Somon Balığı Omega-3 yağ asitleri açısından zengindir, kötü kolesterol seviyesini düşürmekte ve kalp hastalıkları riskini azaltmaktadır.

İthal balıklar arasında Türkiye’de en çok benimsenen, tanınan ve bilinen balıklar Norveç Uskumrusu ve İzlanda Mezgit’idir. Bu ürünler ekmek arası balık tüketirken yoğunlukla karşımıza çıkmaktadır.

Sağlıklı beslenmenin doğal kaynaklarından birisi olan deniz ürünlerinin Türkiye’de tüketiminin yaygınlaşmasına ve arttırılmasına yönelik çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiren şirketimiz dünya genelinde Türk damak tadına uygun Kaliteli ve Sağlıklı deniz ürünlerini bulma arayışını sürdürmektedir. Bu nedenle yakın gelecekte Türk mutfağına yepyeni deniz ürünlerin eklenmesi kuvvetli bir olasılıktır.